ده روش آسان برای افزایش میزان استناد به آثار خود: بیان یک چک لیست

تعداد مقالاتی که منتشر می کنید برای حرفه شما مهم است. شاید شعار بنویس و زنده بمان را در فضای دانشگاهی شنیده اید . ولی آنچه که مهم است میزان استناد به آثار شماست، چون میزان استناد تاثیرگذاری اثر شما بر روی رشته نشان می دهد.،

افزایش میزان استناد به آثار شما می تواند تاثیر مثبتی روی ارتقاء شما در حرفه تان داشته باشد چون موسسات سرمایه گذاری برای دادن کمک هزینه برای پژوهش های بعدی تان،  هم به تعداد مقالات شما و هم به میزان استناد به آثارتان نگاه می کنند.

در زیر ده روش ساده برای افزایش میزان استناد به آثارتان بیان می شود:

 

1)وقتی که اثر جدیدی می نویسید که با آثار قبلی شما مرتبط است به آن ها استناد دهید. دقت کنید تنها برای افزایش میزان استناد ، به مقالاتی گذشته خود استناد ندهید.

2) با دقت کلیدواژه‌های مقاله خود را انتخاب کنید. کلماتی را انتخاب کنید که پژوهشگران رشته شما برای جست وجو از آن استفاده خواهند کرد و همچنین در هنگام جست و جوی در پایگاه های اطلاعاتی مقاله شما بازیابی شود.

3)کلیدواژه ها و عبارت های مهم در مقاله را در عنوان و به طور مکرر در چکیده مقاله استفاده کنید. تکرار کلمات کلیدی و عبارت های مهم، احتمال اینکه مقاله شما را در بالای فهرست نتایج موتور جست و جو قرار دهد افزایش می دهد و رویت پذیری آن را افزایش می دهد.

 

4)نام و نام خانوادگی خود را به یک شکل در تمام مقالات خود بنویسید. استفاده از یک ترتیب و شکل ثابت در نوشتن نام خود در تمام مقالات، یافتن آثار شما را برای دیگران آسان تر می سازد. اگر اسم شما بسیار رایج است از شناسگر اورکید ORCID برای شناسایی اسم خود استفاده کنید. شما می توانید شناسگر ارکید را در امضای ایمیل خود قرار دهید تا به هر کسی که ایمیل می زنید به انتشارات شما دسترسی داشته باشند.

5)از صحت اطلاعات خود اطمینان حاصل کنید. بررسی کنید که نام و وابستگی سازمانی شما در پیش نویس مقاله درست است و کنترل کنید، اطلاعات کتابشناختی مقاله شما در پایگاه های اطلاعاتی صحیح وارد شده باشد.

6)آثار خود را به آسانی مورد دسترس قرار دهید. اگر مقاله شما در یک مجله دسترسی آزاد منتشر نشده است، نسخه پیش و پس از چاپ آن را (Pre-Post Print) به واسپارگاه ها (Repositories) ارسال کنید.

7)اشتراک داده های خود. برخی شواهد نشان می دهد که اشتراک گذاری داده‌های مقاله تان (مثل اشکال، داده های آماری، اسلایدها و …) استناد به آثار شما را افزایش می دهد. بنابراین وب سایت های اشتراک داده‌ها از قبیل: figshare یا SlideShare را در نظر داشته باشید. مشارکت در تولید محتوا در ویکی پدیا و فراهم کردن پیوندهایی به نسخه های منتشر شده از آثارتان نیز میزان استناد را افزایش می دهد.

8)ارسال آثار خود در کنفرانس ها. اگرچه سخنرانی های کنفرانس به وسیله دیگران استناد نمی شود، اما اینکار باعث می شود پژوهش شما بیشتر در مجامع دانشگاهی و پژوهشی دیده شود.

9)استفاده از شبکه های اجتماعی: پیوندهای مقاله خود را در رسانه های اجتماعی از قبیل توییتر، فیس بوک، مندلی، ریسرچ گیت، اکادمیا، و لینکدین و صفحه پروفایل دانشگاهی خود قرار دهید.

10)فعالانه آثار خود را تبلیغ کنید: با دیگران درباره مقاله خود، حتی کسانی که در حیطه موضوعی شما نیستند، گفتگو کنید. نسخه هایی از مقاله خود را برای محققانی که ممکن است به آن علاقه مند باشند از طریق ایمیل ارسال کنید. یک وبلاگ یا وبسایت برای تحقیقات خود ایجاد کنید و آن را به اشتراک بگذارید.

منبع: https://www.aje.com/arc/10-easy-ways-increase-your-citation-count-checklist/

Loading

امتیاز بدهید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *