بررسی متون در پایگاه های اطلاعاتی استنادی در 4 حرکت

پایگاه های استنادی از مهمترین پایگاه های اطلاعاتی برای جستجوی و یافتن مقالات تاثیرگذار و پراستناد است. با استفاده از این پایگاه ها شما می توانید به اطلاعاتی درباره آثار و استنادهای سایر نویسندگان به آثار، تعیین و شناسایی مجلات مهم برای انتشار مقاله، تعیین و شناسایی نویسندگان، موسسات و کشورهای هسته در آن حوزه موضوعی، تعیین و شناسایی کلیدواژه های استاندارد، تعیین روند رشد مقالات در آن حوزه موضوعی، امکان دسترسی به متن کامل مقالات از طریق یک مجرا دست یابید.
همچنین جستجو در استنادها كاربردهاي مختلف دارد. مثلاً مي توان با دنبال كردن استنادهاي انتهاي مقالات به منشاء يا مبدع يك نظريه پي برد يا با دنبال كردن استنادهايي كه به يك مقاله قديمي شده به كاربردهايي كه در سالهاي بعد يافته است پي برد.
این پایگاه ها به پژوهشگران کمک می کند تا مقالات هسته و مهم را شناسایی و مسیر پژوهش یا مدل مفهومی پژوهش را به درستی ترسیم کنند.

همواره به دانشجویان توصیه می کنم کار پژوهشی خود را با پایگاه های استنادی اسکوپوس (Scopus) و ای اس ای (ISI: Web of Science) آغاز کنند.

در زیر با 4 حرکت می توانید در پایگاه های استنادی  Scopus وWeb of Science  بررسی متون انجام دهید و یک جستجوی کیفی داشته باشید.

Loading

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *