چگونه بررسی کنیم که آیا یک مجله نمایه شده است یا خیر؟

/
در این مقاله به شما خواهم گفت که چگونه می‌توانید بررسی کنید که آیا یک مجله در پایگاه اطلاعاتی برتر و مهم نمایه شده است یا خیر؟ در واقع نمایه شدن مجله در یک پایگاه اطلاعاتی نشانه اعتبار آن مجله است و یکی از ملاک‌های ارزیابی مجله برای انتخاب نیز محسوب می‌شود. بررسی وضعیت نمایه‌سازی یک مجله در پایگاه اطلاعاتی، شما را از مجلات غارتگر نجات می‌دهد. همچنین انتشار در مجلات نمایه شده، اعتبار و دیده شدن مقاله شما را افزایش می‌دهد.

ابزارهای انتخاب مجله هدف

/
اگر به دنبال یک مجله برای انتشار (submit) مقاله خود هستید، می توانید از ابزارهای زیر کمک بگیرید. اگر به خاطر داشته باشید، پیش از این وقتی وارد سایت ناشر می شدید، ابتدا با توجه به حوزه تخصصی خود، موضوع را انتخاب می کردید، بعد لیست مجلات در آن موضوع بازیابی می شد و لیست را مرور می کردید.

استراتژی فوق‌حرفه‌ای یافتن مجلات معتبر در پایگاه اسکوپوس

/
وارد پایگاه اطلاعاتی اسکوپوس شوید.   برای فیلتر کردن و انتخاب مجلات معتبر …

نمره Q چیست: رویکردی منطقی برای انتخاب مجله

/
گروه بندی Quartile رویکردی منطقی برای انتخاب مناسب ترین مجلات برای چاپ مقاله است.

ابزارها و شاخص های اعتبارسنجی مجلات و نویسندگان چیست؟

/
استفاده از ابزارها و شاخص‏های اعتبارسنجی به تدوین سیاست ها و خط مشی های علمی و پژوهشی، ارزیابی کمی و کیفی آثار، بررسی بازدهی و عملکرد تاثیرگذاری علمی، کشف روابط و الگوهای موجود میان دانشمندان و حوزه‏های پژوهشی، ارزیابی و رتبه بندی پژوهشگران، موسسه ها، کشورها، مجلات و موضوعات تخصصی کمک می کند.

چگونه مجله معتبری برای انتشار اثر علمی خود انتخاب کنیم؟

/
اگر به دنبال یک مجله برای انتشار (submit) مقاله خود هستید، می توانید از ابزارهای زیر کمک بگیرید.

Loading