نحوه طراحی موثر تصاویر و اشکال برای یک مقاله پژوهشی

/
شکل‌ها و جداول اغلب سریع‌ترین راه برای انتقال مقادیر زیاد از اطلاعات پیچیده هستند. بسیاری از خوانندگان فقط به اشکال موجود در مقاله نگاه می‌کنند و متن اصلی مقاله را نمی‌خوانند؛ بنابراین، انتخاب و طراحی شکل‌ها و جداول خود را بادقت انجام دهید تا مقاله‌ی شما با خوانندگان، خوب ارتباط برقرار کند.

چگونه یک مقاله علمی بخوانیم: یک راهنمای ساده

/
آیا هنگام خواندن مقالات علمی احساس خستگی می‌کنید؟ در این مقاله، قصد دارم یک راه‌حل پنج مرحله‌ای برای مطالعه، درک و استفاده از یافته‌های مقالات پژوهشی به شما نشان دهم. این شیوه به شما کمک می‌کند تا سریعتر اصطلاحات پیچیده، داده ‌ها و ایده‌های اصلی مقاله را بررسی کنید:

واژه‌شناسی در مقاله‌نویسی

/
شناخت و اطلاع از واژگان نگارش مقاله کمک می کند تا درک درست و دقیقی از فعالیت‌ها و فرایندهای کاری مربوط به نگارش مقاله داشته باشید و شما را از سردرگمی رها خواهد کرد. در این مقاله به تعدادی از واژه‌ها خواهم پرداخت و به تدریج به آن اضافه خواهم کرد.

سکشن‌بندی در نرم‌افزار مایکروسافت ورد

/
بخش‌بندی یا Section‌بندی، یکی از قابلیت‌های بسیار خوب و مفید در نرم افزار ورد است. این قابلیت به شما امکان می‌دهد یک فایل یکپارچه و منعطف از پایان‌نامه /رساله خود ایجاد کنید. بعضی اوقات دانشجویان، به دلیل آنکه با این قابلیت در ورد آشنا نیستند، فایل‌های جداگانه از فصل‌های خود ایجاد می‌کنند.

Loading